moderator
moderator

Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 10

PostWysłany: Sob 9:50, 19 Maj 2007 Temat postu: Lider przegrał. 8 goli w Kielcach

Walka o mistrzostwo Polski będzie trwała do końca rozgrywek. GKS Bełchatów przegrał w Kielcach z Kolporterem Koroną Kielce. Kibice obejrzeli świetne widowisko i osiem goli.

Dla Korony to była okazja, by zrehabilitować się za fatalną serię porażek, w której stracili szanse na grę w Pucharze UEFA (przegrali 5 meczów z rzędu w lidze i finał Pucharu Polski). Gospodarze zagrali ambitnie i już po 26 minutach prowadzili 2:0. Pierwszego gola zdobył... obrońca gości Paweł Magdoń, który skierował piłkę do siatki swojej bramki. Na 2:0 podwyższył Grzegorz Bonin, wykorzystując rzut karny.

Gdy w drugiej połowie lider wyrównał na 2:2, wydawało się, że publiczność w Kielcach przeżyje kolejne rozczarowanie. Tymczasem skuteczna pogoń uśpiła gości. W ciągu pięciu minut Korona odzyskała dwubramkowe prowadzenie po strzałach Marcina Kaczmarka i Marcina Robaka.

To jednak nie był koniec emocji. W 70. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mariusz Ujek, ale na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było czekać. Po kolejnym błędzie obrony lidera ekstraklasy (znów nie popisał się Magdoń) na 5:3 podwyższył Maciej Kowalczyk.

Po meczu gospodarze tańczyli na środku boiska.

Wieczorem mecz Zagłębia Lubin z Górnikiem Łęczna na wyjeździe, jeśli wygra zostanie nowym liderem Orange Ekstraklasy.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Strona Główna -> sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)